Аварійну ситуації на головному каналізаційному колекторі у Черкасах усунено за допомогою ПЕ труб


На початку липня у Черкасах внаслідок руйнування головного каналізаційного колектора утворилося три провалля: одне на розі вулиць 30-річчя Перемоги – Героїв Майдану та ще два на розі вулиць 30-річчя Перемоги – Сумгаїтської.
Протягом липня працівники водоканалу вже відновили роботу мережі на ділянці першого провалля. Методом санації замінено 10 метрів трубопроводу (від колодязя до колодязя). У першій декаді серпня тривають роботи в районі перехрестя 30-річчя Перемоги і Сумгаїтської.
Головний інженер «Черкасиводоканалу» Олександр Гончаренко розповів: «Для заміни цієї технічно зношеної ділянки каналізаційного колектора прийнято рішення використати метод горизонтального направленого буріння. Це сучасна технологія, яка є ефективною при ремонті комунікацій за міських умов. Вона дозволяє економити матеріальні ресурси, прискорює процес перекладання мереж та мінімізує руйнування міської інфраструктури при ремонтних роботах».
Для відновлення мережі було залучено підрядну компанію, що має досвід виконання подібних робіт та сучасну спецтехніку.«Загалом, за нашими підрахункам, ліквідація аварійної ситуації на головному каналізаційному колекторі обійдеться підприємству майже в 9 млн. грн. Це вартість заміни 530 метрів мережі. Будуть використані сучасні матеріали – поліетиленові труби. Виробник гарантує термін експлуатації мінімум 50 років. Також буде облаштовано чотири нових оглядових колодязів. Для повної оплати робіт з ліквідації аварії та необхідних матеріалів у нас бракує коштів, тому ми розраховуємо на фінансову підтримку міської влади», – зазначив директор черкаського водоканалу Сергій Овчаренко.