У Херсоні продовжується успішна співпраця водоканалу з мешканцями приватного сектора з питання оновлення водопровідних мереж.

Зношеність комунальних водогонів у місті сягає 60 %. На жаль, системна заміна мереж у Херсоні не ведеться, оскільки жодна з існуючих програм реформування ЖКГ міста фактично не фінансується. Водоканал також не може здійснювати системну заміну мереж через брак коштів. Тому замінюються переважно невеликі ділянки трубопроводів при виконанні аварійно-відновлювальних робіт.

Фахівці водоканалу разом з активними містянами, які не хочуть чекати поки надійде черга реконструкції вуличної мережі за якоюсь із програм, знаходять шляхи вирішення цього питання за умов, вигідних і для мешканців, і для підприємства.

У серпні-вересні цього року фахівці дільниці з ремонту та експлуатації водопровідних мереж оновили 300 м водопроводу по вулиці Дровникова (від вулиці Нестерова до вулиці Жуковського), 325 м водопроводу по вулиці 2-й Склотарній, 210 м – по вулиці 6-та Західна. Оновлені ділянки водогону змонтовані з поліетиленових труб.

Мешканці 24 будинків приватного сектора у Північному мікрорайоні, 28 будинків у Східному селищі та 22 будинків Західного селища самостійно придбали ПЕ труби та запірну арматуру та звернулися до Водоканалу з проханням щодо сприяння у безкоштовній заміні водопровідних мереж. Працівники підприємства виконали роботи із заміни існуючих зношених гілок водогонів. Нові вуличні мережі було прийнято на обслуговування водоканалом.

Заміна зношених сталевих труб на сучасні поліетиленові, якісна запірна арматура – це безперебійне та надійне водопостачання вулицях Дровникова, 2-ій Склотарній і 6-ій Західній. Тепер систематичні витоки, постійні ремонти та загроза лишитися без води у найнесподіваніший момент залишилмся у минулому!

Співпраця Водоканалу та мешканців міста поступово набирає обертів, приносячи користь як підприємству, так і жителям Херсона.

Довідка. У 2020 році водоканал замінив 4 267 м водопровідних мереж. Спільно з абонентами оновлено трубопроводи по 9-й Західній (225 м), вулиці Бучми (108 м), вулиці Ришельєвській (43 м), вулиці 6-й Західній (240 м). У найближчих планах – заміна мереж по вулиці 7-й Західній (200 м).вулиці Ватутіна у Антонівці (1200 м), вулиці