На КП «Харківводоканал» розпочалися роботи з реалізації інвестиційного проекту «Вдосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд міста Харкова».

За інформацією першого заступника генерального директора «Харківводоканалу» Олександра Коваленко, це спільна програма комунального підприємства та Міжнародного банку реконструкції та розвитку. КП «Харківводоканал» є однію з перших водопостачаючих компаній в Україні, яка вирішить питання утилізації мулового осаду за допомогою залучення інвестиційних коштів.

«Реалізація даного проекту дуже важлива не тільки для нашої компанії, а й для всього міста. Наразі це масштабне будівництво стартувало. Розпочато розробку котловану для зведення майбутньої насосної станції. Перед цим були виконані всі підготовчі роботи, отримані необхідні дозволи, що в подальшому допоможе прискорити монтаж та облаштування відстійників на діючих спорудах», – розповів Олександр Коваленко.

Проект пройшов державну експертизу. Зокрема, тут будуть реконструйовані самі очисні споруди, прокладено нові трубопроводи з використанням полімерних труб, буде впроваджена нова технологія нітри-денітрифікації, а також налагоджено виробництво електроенергії з біогазу, отриманого від процесу зброджування осаду стічних вод.

Реалізація інвестиційного проекту «Вдосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд міста Харкова» відбуватиметься у п’ять етапів: реконструкція Міських очисних споруд № 1 і № 2, будівництво дублюючого каналізаційного колектора та реконструкція існуючого, вибір оптимального варіанту утилізації мулового осаду. Модернізація каналізаційного господарства не тільки підвищить ефективність роботи очисних споруд, а й сприятиме вирішенню екологічної проблеми та заощадженню ресурсів енергоспоживання.