З початку року бригади КП «Харківодоканал» замінили понад 18 км технічно зношених мереж холодного водопостачання з використанням ПЕ труб.

Начальник ділянки з перекладки та санації водопровідних мереж комплексу «Харківводопостачання» КП «Харківводоканал» Ніяз Ахмедов розповів, що роботи з перекладки технічно зношених мереж холодного водопостачання ведуться по всіх районах міста. «В даний час завершуємо заміну ділянки мереж водопостачання по проспекту Перемоги, 59. Переклали частину трубопроводу діаметром 160 мм, також провели аварійно-відновлювальні роботи на насосній станції розташованої за даною адресою. Проведення ремонтних робіт намагаємося здійснювати так, щоб мінімізувати час відсутність водопостачання у абонентів в період їх проведення», — зазначив він.

При виконанні робіт застосовуються сучасні методи та підходи, такі як горизонтально-направлене буріння та безтраншейний метод перекладки нових трубопроводів в уже існуючі мережі без порушення асфальтобетонного покриття. Ці технології дозволяють виконувати заміну ділянок аварійних водопровідних мереж без руйнування міської інфраструктури, і в значній мірі скорочують витрати на ремонти мереж та відновлення дорожнього покриття.

Триває перекладка технічно зношених мереж холодного водопостачання в Холодногірському районі. За інформацією начальника служби зовнішніх водопровідних мереж Холодногірського району комплексу «Харківводопостачання» КП «Харківводоканал» Олександра Сірко в тут вже переклали близько 600 метрів технічно зношених мереж. «У даний час роботи ведуться по вулиці Самодіяльній, 4, де проводиться заміна мереж холодного водопостачання діаметром 315 мм, довжиною 150 метрів. Перекладку проводимо як методом санації, так і відкритим способом. Оновлений трубопровід монтується з поліетиленових труб, термін служби яких становить понад 50 років. В ході ремонту на мережах також встановлюється нова запірна арматура. На період проведення робіт водопостачання в будинках не відключається», — зазначив Олександр Сірко.

У жовтні водоканалом заплановані також роботи по заміні ділянки технічно зношених мереж холодного водопостачання по вулиці Великій Панасовській.

Всього у 2020 році КП «Харківводоканал» планує перекласти понад 25 км технічно зношених мереж холодного водопостачання.