У Житомирі розпочато роботи із заміни мережі водопостачання, яку прокладено під річкою Кам’янка. Цей водогін, що живить центральну частину міста, вже понад десять років перебував в аварійному стані, саме на нього припадала більша частка втрат питної води усього міста.

Про це розповів Олександр Гаврилов − директор з розвитку та капітального будівництва «Житомирводоканал»: «Цей трубопровід є дуже зношеним, він вже вичерпав свій період амортизаційних відрахувань – відслужив понад 40 років. Це вже четвертий дюкерний перехід, що оновлюють у Житомирі. Заміна водогону є частиною великого проєкту з модернізації водогінної мережі міста, який реалізується за кредитні кошти Світового банку реконструкції та розвитку.

Цей дюкерний перехід потрапив до програми реконструкції та фінансування Світового банку, оскільки саме тут ми мали дуже значні втрати води. Вартість загального проєкту з реконструкції, до якого входять 7 дюкерних переходів та 9,5 кілометрів мереж по Житомиру, становить 137 мільйонів гривень».

Бригадир ремонтної бригади Сергій Батир зауважив, що через зменшення споживання води мешканцями міста, новий водогін буде меншого діаметра і це дозволить використати стару трубу під річкою як футляр для нової: «Стан старої труби дуже поганий, тому замінюємо її на нову. Звісно, погодні умови, не найкращі – багнюка, вода, однак такий монтаж ми робимо вже не вперше, тому, думаю, в графік вкладемося».

Нова ділянка водогону під Кам’янкою монтується з поліетиленових труб. При використанні сучасних технологій спорудження водопровідних мереж ПЕ труби є найкращим рішенням для дюкерних переходів. Вони не піддаються дії корозії,  тобто не іржавіють, гнучкі, що важливо при використанні методу санації, та набагато довговічніші, ніж сталеві чи залізобетонні труби.